Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Juniors / New Comers (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JACOB HANDLEY
2 2JOE GREGORY
3 3COHEN TAYLOR
4 4RYDER TAYLOR
5 5ZASKAR MYATT
6 6JONTY TAYLOR
7 7STEVE MOORHOUSE
2
RallyMicro (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARL ACTON
2 2TAYLOR NEWTON-PRATT
3 3MARK HALL
4 4AARON KEEGAN
5 5LOGAN TAYLOR
3
2wd Shortcourse (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MIKE RUSSELL
2 2DALE KILGOUR
3 3BERNARD CRISTOBAL
4 4CRAIG SNOWDON
5 5KEVIN MYATT
4
2wd Buggy 10.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MATT HANDS
2 2CARL ACTON
3 3DAVID WARD
4 4MARK GREGORY
5 5JEREMY WOOD
6 6TAYLOR NEWTON-PRATT
7 7MARK HALL
8 8KEVIN MYATT
5
2wd Buggy 17.5t (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2MIKE RUSSELL
3 3OLIVER GREGORY
4 4BERNARD CRISTOBAL
5 5LUCY HANDS
6 6LOGAN MARTEN
7 7DAMIAN COFFEY
6
2wd Buggy 17.5t (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON HANDLEY
2 2JOE GREGORY
3 3STEVE THACKER
4 4JACOB HANDLEY
5 5MICHAEL ORME
6 6AARON KEEGAN
7 7CRAIG SNOWDON
7
2wd Buggy 17.5t (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1HAYDEN MOORHOUSE
2 2JONTY TAYLOR
3 3STEVE MOORHOUSE
4 4RYDER TAYLOR
5 5JOHN MEAD
6 6ZASKAR MYATT
7 7COHEN TAYLOR
8
4wd Buggy 8.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARL ACTON
2 2MATT HANDS
3 3SHANE GUNN
4 4JEREMY WOOD
5 5DAVID WARD
6 6MARK HALL
7 7MARK GREGORY
9
4wd Buggy 17.5t (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2MIKE RUSSELL
3 3LOGAN TAYLOR
4 4LOGAN MARTEN
5 5BERNARD CRISTOBAL
6 6DAMIAN COFFEY
7 7LUCY HANDS
10
4wd Buggy 17.5t (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1STEVE THACKER
2 2JASON HANDLEY
3 3JACOB HANDLEY
4 4AARON KEEGAN
5 5HAYDEN MOORHOUSE
6 6JOHN MEAD
7 7STEVE MOORHOUSE
11
2wd Truck 10.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SHANE GUNN
2 2MATT HANDS
3 3AMY STEVENSON
4 4TAYLOR NEWTON-PRATT
5 5MICHAEL ORME
12
2wd Truck 17.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2MIKE RUSSELL
3 3LUCY HANDS
4 4JASON HANDLEY
5 5LOGAN TAYLOR
6 6JACOB HANDLEY
7 7AARON KEEGAN
8 8COHEN TAYLOR
9 9JONTY TAYLOR
13
M Chassis (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JEREMY WOOD
2 2SHANE GUNN
3 3LOGAN MARTEN
4 4KEVIN MYATT
5 5ZASKAR MYATT
6 6STEVE THACKER
14
Super Stock Touring (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DAVID WARD
2 2CARL ACTON
3 3LOGAN TAYLOR
4 4MARK GREGORY
5 5MICHAEL ORME
Event Stats & Details
Race Track tirccc 15/12/2018
Registrations Entries: 86
Drivers: 30
Total Race Laps 3,424
Total Race Time 19 hours, 47 minutes, 31 seconds
close X