Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Juniors / New Comers (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LAWRENCE NEPE
2 2BILL EMERY
3 3STEVE NEWTON
4 4ALEX SWEENEY
5 5DANILO REYES
6 6ALLAN DUCHAN
2
Super Stock Touring (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARL ACTON
2 2JEREMY WOOD
3 3LAWRENCE NEPE
3
TT02 - GT & B (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2JEREMY WOOD
3 3JOHN DOE
4
Vintage - Pre 95 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARL ACTON
2 2JEREMY WOOD
5
2wd Buggy 17.5t (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2LOGAN MARTEN
3 3BERNARD CRISTOBAL
4 4MIKE RUSSELL
5 5AARON KEEGAN
6 6JARED COOMBES
6
2wd Buggy 17.5t (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ALEX SWEENEY
2 2DANILO REYES
3 3JONTY TAYLOR
4 4MATT MACCORMICK
5 5SIMON ROBERTS
7
2wd Buggy 10.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CARL ACTON
2 2SHANE GUNN
3 3THOMAS DEELSTRA
8
2wd Shortcourse (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2THOMAS DEELSTRA
3 3BERNARD CRISTOBAL
4 4DANILO REYES
5 5SIMON ROBERTS
6 6ALLAN DUCHAN
9
4wd Buggy 8.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SHANE GUNN
2 2CARL ACTON
3 3BILL EMERY
10
4wd Buggy 17.5t (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2LOGAN MARTEN
3 3BERNARD CRISTOBAL
4 4MIKE RUSSELL
5 6AARON KEEGAN
6 7JARED COOMBES
11
4wd Buggy 17.5t (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LES TAYLOR
2 2DANILO REYES
3 3JONTY TAYLOR
4 4MATT MACCORMICK
5 5SIMON ROBERTS
12
2wd Truck 17.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DALE KILGOUR
2 2MIKE RUSSELL
3 3ALEX SWEENEY
4 4JONTY TAYLOR
5 5SIMON ROBERTS
6 6LES TAYLOR
13
2wd Truck 10.5t (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SHANE GUNN
2 2AMY STEVENSON
3 3STEVE NEWTON
4 4AARON KEEGAN
14
Tamiya Euro Trucks (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1THOMAS DEELSTRA
2 2JEREMY WOOD
3 3DALE KILGOUR
4 4AMY STEVENSON

Event Stats

Race Track tirccc 15/12/2018
Registrations Entries: 62
Drivers: 22
Total Race Laps 2,081
close X